Informacje dla rodziców

 

 

Drodzy Rodzice, z dniem 1 września 2020 roku Minister Edukacji Narodowej powołał do istnienia Polską Szkołę przy Ambasadzie Rzeczypospolitej Polskiej w Reykjaviku.

Kierownikiem szkoły, wyłoniona w drodze konkursu, została mianowana s. Dorota Michna.

Chcemy poinformować, że wszystkie zgłoszone dzieci zostały przyjęte do szkoły i przydzielone do poszczególnych klas według wieku.

W sytuacji, gdy dziecko nie chodziło do polskiej szkoły i mogłoby sobie nie poradzić w danej klasie, prosimy o zgłoszenie tego drogą e-mailową na adres: reykjavik@orpeg.pl

 Będziemy rozwiązywać konkretne sprawy indywidualnie.

Zajęcia rozpoczynamy w sobotę, 5 września według załączonego planu.

Adresy szkół:

Reykjavik – Landakotsskóli, Tungata 15

Keflavik - Háaleitisskóli, Lindarbraut 624

                                  235 Reykjanesbæ

 

Rodzicom zostaną rozdane oficjalne formularze zapisu dziecka do szkoły. Prosimy o dokładne uzupełnienie i oddanie w następnym tygodniu. Potrzebne będzie też zaświadczenie ze szkoły islandzkiej, że dziecko uczęszcza do szkoły islandzkiej.

Informacje będą także umieszczone w najbliższym czasie na oficjalnej stronie szkoły: www.reykjavik.orpeg.pl

Uwaga!

Na teren szkoły mogą wejść jedynie uczniowie i nauczyciele. Rodzice zostają przed wejściem.

Rodzice otrzymają kartki z najważniejszymi informacjami i możliwościami kontaktu z nauczycielem danej klasy i kierownictwa.

W pierwszym dniu zajęć uczniowie otrzymają podręczniki, które są własnością szkoły i będą musiały być na koniec roku oddane do naszej biblioteki. Dzieci dostaną też ćwiczenia do pracy.